Remont zabytkowego kościoła drewnianego p. w. Trzech Króli

REMONT ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA  P. W. TRZECH KRÓLI  Z  XVIII WIEKU.

W dniu 22 kwietnia 2007 r. rozpoczęły się prace remontowe przy zabytkowym kościele drewnianym z XVIII w. Nie było by to możliwe gdyby nie dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ( Fundusz Kościelny). Prace prowadziła specjalistyczna Firma Budowlana z Nowego Targu Pana Józefa Paczki, pod nadzorem kierownika budowy Pana Henryka Maślerza. Zakres prac objął : całkowitą wymianę sygnaturki, wymianę zniszczonych desek podłogi i podestów komunikacyjnych na strychu, pokrycie dachu  i fartucha wokół kościoła nowymi gontami, wymiana zniszczonych desek szalowania kościoła, wymianę okien i drzwi oraz wymianę instalacji odgromowej. Koszt tego remontu to 424 022, 60 złotych. Prace remontowe przebiegały pod stałym nadzorem Konserwatora Zabytków z Przemyśla, Pana Mariusza Czuby. Prace te zostały zakończone we wrześniu 2007 roku. Składamy serdeczne podziękowania P. Józefowi Paczce i Jego pracownikom za przywrócenie do pełni blasku tego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać.
Zapraszamy do zwiedzania tego unikatowego na tym terenie zabytku.