Nowenna przed odpustem i odpust Podwyższenia Krzyża

Obecny rok patrząc z perspektywy tego, co się dzieje w naszej parafii, jest czasem szczególnym. Otóż przeżyliśmy 25 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej w czasie, której Abp Mieczysław Mokrzycki dokonał poświęcenia nowego ołtarza. W tym roku także po raz pierwszy przed odpustem odprawiliśmy nowennę upamiętniającą pobyt Jana Pawła II w Ojczyźnie w 1991 r, w intencji odnowy moralnej narodu polskiego. Ta nowenna odbyła się dzięki szczególnemu zaangażowaniu P. Adama z Krakowa, który nas zachęcił i codziennie z nami się modlił. Przed odpustem, kiedy wpatrujemy się w krzyż Jezusa, mogliśmy głębiej wpatrzyć się w oblicze naszego Zbawiciela w obrazie ECCE HOMO. Uroczystości odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jerzy Sopel, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Lubelskim. Podczas kazania nie tylko słowem ale i śpiewem głosił chwałę Jezusowego krzyża.